9. třída ve Velešíně

527

Naše třída se zúčastnila série projektových dnů v SOŠ strojní a elektrotechnické Velešín. První projektový den se uskutečnil 23. 1. 2019. Kromě oběda pro nás měli vyučující odborných předmětů připravena různá stanoviště. Hned v úvodu nás zaujala práce s 3D myší, v dílnách jsme zapojovali nejrůznější obvody – práce elektrikářů nám docela šla. Nejlepší však bylo programování robota – a světe div se: on blikal, jezdil i zatáčel. A my už se těšíme na další návštěvu velešínského učiliště.
Druhý projektový den proběhl 20. 2. 2019. Tentokráte jsme zapojovali složitější obvody, programovali jsme si „appku“ do mobilního telefonu a připravovali jsme tisk visačky na 3D tiskárně s následným tiskem. Visačky jsme si potom odnesli domů jako suvenýr. Bylo to zajímavé a asi v červnu by se měl uskutečnit třetí projektový den.

Žáci 9. třídy