Žáci ZŠ Školní 226 se zúčastnili soutěže T-PROFI

356

Dne 7. listopadu jsme se zúčastnili s firmou Engel soutěže T-PROFI – Talenty pro firmy. Náš tým se skládal ze tří žáků střední školy ve Velešíně, kteří se v Engelu učí na učňovském středisku, z kapitána L. Stašáka, který je mistrem odborného výcviku v Engelu, a nás – žáků 5. třídy – Kryštofa Nováka, Simony Ždiarské a Dominika Ježka. Jako dozor s námi jela p. učitelka Slaninová.
Úkolem bylo postavit ze stavebnice Merkur garážová vrata a následně je naprogramovat pomocí počítačového programu Microbit. My jsme stavěli a starší kluci programovali. Časový limit byl dlouhý tři a čtvrt hodiny. Z jedné strany to bylo vyčerpávající, ale na druhou stranu jsme získali spoustu nových zkušeností a užili si přitom legraci.
Celá akce se konala na českobudějovickém Výstavišti v pavilonu T1 a na vyhlášení výsledků jsme se přesunuli do pavilonu Z. Prohlédli jsme si nabídku středních škol a potom to přišlo – vyhlášení! Nakonec jsme se umístili na desátém místě – tudíž na posledním. Ale i tak jsme dostali hromadu cen – od výborné čokoládové medaile po firemní trička. Největší výhra pro nás ale byl krásný zážitek!
Simona Ždiarská