Žáci ZŠ Školní 226 byli na brigádě – SBÍRÁNÍ CELERŮ – zapsala Simona Ždiarská

355

Ráno jsme vyjeli autobusem od školy sbírat celery do Bemagra v Malontech. Sice nebylo moc pěkně, ale v klidu jsme přijeli. Pán nám všem hezky vysvětlil, jak celer ze země vytrhnout, odtrhnout nať a ořezat kořínky. S chutí jsme se obě páté třídy daly do práce. Počasí nám sice ztěžovalo práci, ale všude panovala legrace. Dělali jsme si srandu jak z celerů, zimy, tak i našeho ne zrovna valného vzhledu. Když se člověk celé dopoledne ryje v hlíně, tak prostě nemůže vypadat jako ze škatulky. Pak nastala přestávka, která se nám obzvláště hodila. Teplý čaj nám dodal energii a my šli opět sbírat celery.
Trhali a řezali…
řezali a trhali…
trhali a řezali…
smáli se a řezali…
trhali a vyprávěli…
Až nám celé dopoledne hezky uběhlo. Každý si mohl odnést pár celerů domů. Po tomto výletě jsem si zamilovala vůni celeru (ale upřímně – samotný celer se mi kapku znelíbil).
Na tuto brigádu budeme všichni rádi vzpomínat.