Exkurze na Svachovce

463

Dne 19. 11. jsme my , žáci 9. B společně s 9. A jeli na exkurzi na Svachovku. Den probíhal takto:

V 8:30 jsme vyjeli od školy. Když jsme přijeli na Svachovku, tak nás přivítal majitel pan Svach. Nejdříve jsme ve společenské místnosti zhlédli prezentaci o Svachovce. Dozvěděli jsme se, jak funguje rodinná firma a že Svachovka je hotel, hostinec, pivovar, destilérka, čokoládovna, lázně a golfové hřiště. Na recepci jsme se rozdělili na 3 skupiny a šli jsme se podívat do lázní. Byly tam úžasné vany, které měly spoustu funkcí, např. léčbu světlem, masážní trysky. Kluky zaujaly hlavně pivní lázně. A hlavně je zajímalo to, jestli se opravdu všichni koupou v opravdovém pivě.

Poté jsme se všichni spojili a šli jsme se podívat do pivovaru. Tady nás provázel sládek pivovaru. Sládek nám povídal o tom, jak se pivo vyrábí. Kluci si chtěli postup zapamatovat, ale to nešlo, není to tak jednoduché. Také nám vyprávěl o svých studiích a o své práci. Práce sládka není jen ochutnávání, je to mnohem pestřejší a složitější. Ještě jsme se šli podívat nahoru ke zvonu, odkud byl krásný výhled na golfové hřiště a okolí Svachovky. A hurá do jiné budovy!!!

Šli jsme do destilérky, kde se vyrábí whisky. Sládek nás seznámil s tím, jak se whisky vyrábí. Také jsme se šli podívat do sklepa, který byl plný sudů s alkoholem. A nakonec do Čokoklubu, který se mi líbil nejvíce.

Rozdělili jsme se na 2 skupiny. 1. skupina měla prezentaci o tom, co obnáší profese cukrářky a o historii čokolády. Také jsme si mohli dát čaj a ochutnali jsme Sachrův dort. Byli jsme pochváleni, že jsme první skupina, která ví, kde se Sachrův dort vzal. 2. skupina byla ve výrobně. Vzali jsme si jednorázové čepice, návleky na boty a pláště. Vydenzifikovali jsme si ruce a šli něco ukuchtit. Mohli jsme si udělat čokoládová lízátka, nebo bonbóny a muffiny. Potom se skupiny prohodily. Celá exkurze se mi moc líbila. Bylo to zajímavé a naučné

Napsala Kristýna Kellnerová, 9. B