Soutěž Mladý chemik 2020

Dne 4. 12. 2019 jsem časně ráno spolu se svými spolužáky Jakubem Bláhou a Lukášem Jelínkem nasedl na autobus do Českých Budějovic. Měli jsme namířeno na druhé kolo chemické soutěže, které probíhalo na Střední škole obchodní na Husově třídě. Ve Velešíně k nám nastoupila paní učitelka Rolníková. Do Českých Budějovic jsme dorazili kolem třičtvrtě na osm a tím, že jsme měli čas, jsme se zastavili posílit v cukrárně. Poté jsme šli do školy a tam si nás odvedli starší žáci do tříd. Test trval 70 minut a já ho udělal za 40 minut. Problém byl, že 20 minut před koncem jsem zjistil, že test má ještě druhou stranu. Naštěstí mi ten zbytek zabral asi jen 10 minut, takže jsem ten test zvládl a ještě mi 10 minut zbylo. Po odevzdání testu jsme byli ve škole pohoštěni a také jsme si tam prohlédli novou, ne zcela dokončenou, chemickou laboratoř. Poté jsme se vyfotili a šli se podívat na vánoční trhy. Všichni tři jsme si koupili trdelník, přispěli na výzkum AIDS a prošli jsme si krásně vyzdobené náměstí. Poté jsme se vydali na autobusové nádraží a nasedli do autobusu směrem Kaplice. Řekl bych, že ten test byl docela těžký, ale jsem rád, že jsem tam nakonec byl.

Po několika dnech jsme obdrželi výsledky soutěže a dozvěděli se, že z 62 žáků Jakub se umístil na prvním místě, já na druhém místě a Lukáš na šestém místě. Tak jsme postoupili všichni tři do regionálního kola. Měl jsem radost, když jsem se dozvěděl výsledek. Hned po soutěži jsem si moc nevěřil, ale už jsem přesvědčený, že pílí jde všechno. Tato chemická soutěž se mi líbila, máme šanci postoupit ještě do dalšího kola.

Jan Kutlák, 9. A