Lyžák 2020

310

Psal se den 2. 2. 2020 a my vyrazili do lyžařského střediska Monínec. Když jsme dorazili na místo, odnesli jsme si věci do pensionu a ubytovali se. Pak byla schůzka v takové zasedačce, kde jsme poslouchali instrukce. Ubytování bylo starší. Na jídlo jsme chodili do pěkné restaurace. Vařili tam dobře. Sněhu moc nebylo, tak jsme ani nevěděli, jestli budeme moct na sjezdovku. V noci napadal nový sníh. Takový sypký. Na tom to prý jde samo.
Druhý den jsme se rozdělili na snowboarďáky a lyžaře. My na snowboardu jsme se učili sesouvat. Vždy jsme kousek sjeli, sundali prkno a vystoupali do kopce a znovu… Lyžaři začínali jezdit pluhem a učili se hranit a zastavit.
Večer byla dobrá zábava. Hráli jsme na schovku a povídali si. Taky jsme se mohli dívat na televizi nebo hrát hry. Spát se nám moc nechtělo, měli jsme plno zážitků a byli jsme zatím málo unavení.
Další dny jsme zdokonalovali svoje dovednosti a taky začali jezdit lanovkou na svah. Adéla nakonec byla jediná sonwboarďačka mezi klukama. Dostala za to od pana učitele Borovky čokoládu. Pan učitel Kratochvíl po té čokoládě šilhal, a tak si Adélka odsedla a pan učitel Borovka ji za to pochválil. Z deseti se nás na snowboardu naučilo pět. Moc pádů nebylo, ale byly srážky a to není moc příjemné. Někteří během kurzu odjeli domů, protože měli teplotu.
Také jsme jedno odpoledne byli ve wellness. Tam jsme si dobře odpočinuli.
Lyžák se nám líbil. Užili jsme si to. Máme spoustu super zážitků.
Děkujeme panu učiteli Kratochvílovi a Borovkovi za trpělivost a za to, co jsme tam s jejich pomocí zvládli a také paní Frišmanové za zdravotní dozor.

Účastníci kurzu z 6. A, ZŠ Školní