Ředitelské volno? Ano nebo ne?

730

Vážení rodiče,
na Seznam Zprávy byla zveřejněna informace od ministra zdravotnictví Romana Prymuly, aby ředitelé v základních školách vyhlásili na pátek 25. 9. 2020 tzv. „ředitelské volno“. Podle sdělení ministra školství Roberta Plagy nebylo toto rozhodnutí s MŠMT konzultováno. Více se můžete dočíst ZDE.
Po konzultacích s okolními základními školami (ZŠ Fantova, ZŠ Velešín) zastává ředitelství ZŠ Školní 226 názor, že taková nekoncepční řešení nemají smysl, že je nutné UČIT každý možný den, aby bylo probráno co největší množství učiva. Je možné, že se situace může zhoršit, potom každý odučený den bude mít pro žáky velikou váhu. A ředitelské volno může být použito mnohem užitečněji.

Proto bude pátek 25. 9. 2020 běžný školní den se standardním vyučováním.