Ošetřovné – podzim 2020

Vážení rodiče, pro toto období nebude žádost o ošetřovné vydávat a potvrzovat škola. MPSV připravuje nový formulář, která by měl být k dispozici na STRÁNKÁCH MPSV. Zatím tam není, měl by se tam objevit 26. 10. 2020.
V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření základních, středních i vysokých škol informuje ČSSZ o nároku na ošetřovné, které mohou rodiče dětí čerpat, pokud v důsledku tohoto rozhodnutí zůstanou doma s dítětem mladším 10 let.
Jaké jsou podmínky vzniku nároku na ošetřovné?
Rodič (jiný pečující) musí být jako zaměstnanec účasten nemocenského pojištění. Dítě, které nemůže navštěvovat toto zařízení je mladší 10 let.
Bude-li o dítě pečovat někdo jiný než jeho rodič (např. babička), je podmínkou nároku, že s dítětem žije ve společné domácnosti.