Aktivizace školního mailu a Office 365

Postup přihlášení k Office 365: (pro žáky školy)

Přihlásíte se ke svému účtu ve ŠkoleOnline

Přihlašovací jméno a heslo Vám bylo zasláno v období březen 2020
Přihlašovací jméno pro žáky je: PříjmeníJméno. V některých případech je přihlašovací jméno bez diakritiky a v některých je s diakritikou. Heslo bylo prvotně nastaveno jako: Jméno123

Na úvodní straně ŠkolyOnline kliknete na horní liště na odkaz KOMUNIKACE pak SLUŽBY OFFICE 365 pak ELEKTRONICKÁ POŠTA (E-mail)
Dostanete se na přihlašovací stránku Microsoft Outlook

Sem zapíšete svoji školní mailovou adresu ve tvaru: PrijmeniJmeno@zsskolnikaplice.cz

Následně zkopírujete vygenerované heslo ze zprávy ve ŠkoleOnline – je to soubor znaků mezi uvozovkami (např. „BA6x@Fyg%fJCoE8“) a vložte ho jako heslo

Po přihlášení do Office 365 budete vyzváni ke změně hesla – zvolte si heslo, které si zapamatujte. Dáte DALŠÍ

Potom proklikáte úvodní nabídky a dostanete se do mailové schránky Outlooku Office 365.

Na úvodní stránce Outlooku nastavíte správné časové pásmo a kliknete na ULOŽIT

Outlook Vás přivítá, proklikáte čtyři úvodní obrazovky a můžete plně využívat Vaši novou mailovou schránku s adresou PrijmeniJmeno@zsskolnikaplice.cz

Tato mailová schránky a adresa Vám zůstává už navždy. S ní budete komunikovat s učiteli a ostatními pracovníky školy.

Zároveň získáváte zdarma přístup k Word Online, Excel Online, k úložišti dokumentů a Microsoft Teams, prostřednictvím kterého budete moci komunikovat (chatovat, vést videokonference, účastnit se video-schůzek) nejen s učiteli v rámci OnLine výuky, ale i mezi sebou – a to všechno v aplikacích zdarma.

Ti, kteří se již na jaře přihlásili, mají přístup zřízen. Pokud jste přihlašovací údaje zapomněli, napište si na adresu skola@zsskolnikaplice.cz o reset hesla. Zašlu Vám nové přihlašovací heslo.

Pokud si s něčím nebudete vědět rady, neváhejte se na mne obrátit.

S přáním pevného zdraví
Pavel Petr, ředitel školy