MŠMT – ŠKOLSKÁ ČÁST PES

654

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga dnes představil matici opatření PES v oblasti školství. „Tabulka je výsledkem spolupráce mezi ministerstvy školství a zdravotnictví a zohledňuje priority české vzdělávací soustavy,“ řekl ministr školství na dnešní tiskové konferenci k představení materiálu.

Celá tabulka matice opatření PES je k dispozici ZDE

 
Od 18. 11. 2020 nastupují do škol 1. a 2. ročníky.
Školní jídelna je v provozu a děti ji mohou využívat. Je nutno dodržovat stanovená epidemiologická opatření.
Školní družina je také v provozu za dodržení stanovených epidemiologických opatření, bude nutno dodržet homogenitu jednotlivých skupin (oddělení). V reálu bude každá třída v samostatném oddělení.
TOTO SE TÝKÁ 5. STUPNĚ OPATŘENÍ (PES)
 
Pokud nastane příští týden posun do 4. stupně opatření (PES), bude to znamenat, že do školy nastoupí celý 1. stupeň do prezenčního vzdělávání. Školní jídelna funguje i nadále stejným způsobem, školní družina bude v provozu tak, že do jedné skupiny (oddělení) budou zařazeni žáci jednoho ročníku.
Do prezenčního vzdělávání nastoupí také žáci 9. ročníku a „rotačně“ žáci 6., 7. a 8. ročníku. Schéma „rotace“ bude zveřejněno na webu školy v nejbližších dnech. Pro žáky 2. stupně je také k dispozici školní jídelna za dodržení stanovených epidemiologických opatření.
Pokud Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy uvolní další informace, ihned Vás s nimi na webu školy seznámíme.