Důležitá data – 25. a 30. listopadu 2020

667

Vážení rodiče,
na základě tiskové konference ministra zdravotnictví Jana Blatného a ministra školství, mládeže a tělovýchova Roberta Plagy, na základě příspěvku na Twitru MŠMT a z dalších dostupných informací vyplývá, že se má Česká republika v pondělí přepnout do 4. úrovně PES. Od středy 25. listopadu se vrátí do škol maturanti. Stejně jako výuka na ZUŠ a jazykové školy. Od pondělí 30. listopadu se do škol vrací žáci 3. – 5. ročníku, také se mají v rotačním režimu vrátit žáci druhých stupňů základních škol a nižších stupňů gymnázií, deváťáci prezenčně.

Prezenčně se ale příští týden nevrátí zbylí žáci prvního stupně ani žáci devátých tříd.
 
Dvě důležitá data – 25. a 30. listopadu 2020
Prvním datem návratu je tedy středa 25. listopadu. Druhým termínem je pondělí 30. listopadu, kdy se do škol vrací žáci 3. – 5. ročníku, také se mají v turnusovém režimu vrátit druhé stupně základních škol a nižších stupňů víceletých gymnázií. Rotační systém si žáci už vyzkoušeli, po jednotlivých týdnech budou střídat v prezenční a distanční výuce.
 
„Základní umělecké školy se mohou od příštího týdne ve čtvrté úrovni PES vrátit k výuce jeden na jednoho, stejně tak jazykové školy. Možné budou i zkoušky v omezeném režimu. Základním opatřením jsou roušky po celou dobu vyučování, časté větrání a další hygienické standardy,“ dodal ministr.
 
Kvůli nákaze koronavirem se téměř všechny školy zhruba v polovině října uzavřely. Ve středu 18. 11. 2020 se do škol vrátily první a druhé třídy základních a speciálních škol, přípravné třídy a děti z malotřídek.
Ministr Plaga rozdílné termíny pro návrat do škol odůvodnil tím, že chce dát školám více času na přípravu. Školy v přírodě, sportovní kurzy či vícedenní školní výlety budou povoleny až v prvním, nejnižším stupni PES. Ministerstvo školství zatím neuvažuje o zkrácení letních prázdnin ani o rušení týdenních jarních prázdnin.
 
Jakmile se dozvíme další podrobnější informace, budeme Vás o tom neprodleně informovat.

Mgr. Pavel Petr, ředitel školy