Přebor kaplických škol v šachu 2018

43

Ve čtvrtek 2. listopadu 2018 v 9:00 hodin začal pod záštitou DDM a šachového klubu Kaplice již pátý ročník šachového přeboru škol. Hrálo se švýcarským systémem na sedm kol. Počítač losuje proti sobě hráče se stejným počtem bodů. Vítězové stoupají po žebříčku vzhůru, poražení naopak. Po sedmi kolech pak vykrystalizovalo celkové pořadí hráčů.

Celým turnajem prošel nejlépe Petr Leco, který ani jednou nezaváhal a bez větších komplikací vyhrál všechny své partie. Souboj o druhé místo byl vyrovnaný a rozhodlo až poslední kolo. Nikdo z hráčů neodešel bez bodu a i boje o poslední příčky byly vyrovnané až do konce. Zde občas s šachovými dovednostmi zamíchalo i štěstí a schopnost udržet pozornost až do konce.

Pořadí pak bylo vyhlášeno samostatně pro první a druhý stupeň. Vítězové obdrželi poháry a věcné ceny, každý ze zúčastněných drobnou sladkou odměnu.

Přejeme všem hráčům hodně dalších úspěchů a za rok se opět těšíme na setkání nad královskou hrou. Vítězům blahopřejeme!