Pro rodiče a žáky

Facebook a Instagram ZŠ Školní

11. prosince 2023

Vážení rodiče,

naše škola založila a zprovoznila facebookový profil školy, kde budete informování o aktivitách školy.

Přihlásit se můžete zde: Facebook ZŠ Školní

Dále škola založila a zprovoznila instagramový profil školy, kde budete moci sledovat fotogalerie z aktivit školy.

Přihlásit se můžete zde: Instagram ZŠ Školní

Mikuláš a čerti

10. prosince 2023

5. prosince dopoledne navštívil naši školu Mikuláš s doprovodem čertů a andělů.

Zavítali do všech tříd 1. stupně a některých tříd 2. stupně. Byli překvapeni, protože v každé třídě se na příchod Mikuláše připravili.

Halloweenské spaní ve škole s 6.A

13. listopadu 2023

Letos jsme oslavili Halloween poněkud netradičně. Společně s žáky jsme si připravili tajuplnou a strašidelnou noc ve škole! Nejprve jsme si povídali o zvycích a tradicích spojených s Halloweenem a dušičkami. Naše povídání jsme pak zakončili vědomostním kvízem o sladké odměny.

Příběhy našich sousedů

10. listopadu 2023

Slavnostní závěrečná prezentace Příběhů našich sousedů z oblasti Novohradsko – Vitorazsko se uskutečnila v úterý 31. 10. 2023 v Kulturním sále v Kaplici.

Závěrečné prezentace vzdělávacího projektu organizace Post Bellum Příběhy našich sousedů se zúčastnilo sedm týmů z šesti základních škol a jedné střední školy. Týmy prezentovaly před zaplněným Kulturním sálem výsledky svého půlročního snažení, během kterého kontaktovaly pamětníky z Kaplice a okolí, natočily s nimi rozhovor a jejich životní příběh dále vyprávěly.

Celou prezentaci si můžete prohlédnout ZDE - Ludvík Komenda

Učíme se venku

5. listopadu 2023

Škola už dnes není jen křída a tabule. Žáci  v lavicích a učitel u katedry, který vypráví a žáci si zapisují. Výuku pojímáme moderně, zapojujeme inovativní formy práce, žáci řeší problémové úkoly a sami jsou aktéry výuky. Jak například taková hodina může vypadat? Například, když výuka probíhá venu a žáci si ji organizují.

A jak se k tomu vyjadřují samotní žáci?