Pro rodiče a žáky

Halloweenské spaní ve škole s 6.A

13. listopadu 2023

Letos jsme oslavili Halloween poněkud netradičně. Společně s žáky jsme si připravili tajuplnou a strašidelnou noc ve škole! Nejprve jsme si povídali o zvycích a tradicích spojených s Halloweenem a dušičkami. Naše povídání jsme pak zakončili vědomostním kvízem o sladké odměny.

Příběhy našich sousedů

10. listopadu 2023

Slavnostní závěrečná prezentace Příběhů našich sousedů z oblasti Novohradsko – Vitorazsko se uskutečnila v úterý 31. 10. 2023 v Kulturním sále v Kaplici.

Závěrečné prezentace vzdělávacího projektu organizace Post Bellum Příběhy našich sousedů se zúčastnilo sedm týmů z šesti základních škol a jedné střední školy. Týmy prezentovaly před zaplněným Kulturním sálem výsledky svého půlročního snažení, během kterého kontaktovaly pamětníky z Kaplice a okolí, natočily s nimi rozhovor a jejich životní příběh dále vyprávěly.

Celou prezentaci si můžete prohlédnout ZDE - Ludvík Komenda

Učíme se venku

5. listopadu 2023

Škola už dnes není jen křída a tabule. Žáci  v lavicích a učitel u katedry, který vypráví a žáci si zapisují. Výuku pojímáme moderně, zapojujeme inovativní formy práce, žáci řeší problémové úkoly a sami jsou aktéry výuky. Jak například taková hodina může vypadat? Například, když výuka probíhá venu a žáci si ji organizují.

A jak se k tomu vyjadřují samotní žáci?

Evropský den bez aut ve 4. B

8. října 2023

Evropský den bez aut iniciovala Evropská komise v roce 2000 a od té doby patří k významným evropským dnům v ochraně životního prostředí. Akce si drží stálý termín, kterým je 22. září. Hlavním záměrem kampaně je upozornit na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a na různé způsoby jeho řešení - podporu veřejné dopravy silniční i železniční, budováni cyklostezek, zkvalitňování prostranství pro pěší aj.

Do této aktivity se zapjila i naše škola. A jak to letos bylo ve 4.B?

Zahájení nového školního roku 2023/2024

29. srpna 2023

Vážení rodiče, milí žáci,

nezadržitelně se blíží zahájení nového školního roku 2023/2024. První školní den letos připadá na pondělí 4. září.

Prvňáčci se shromáždí od 7.40 hod. před hlavním vchodem kolem svých třídních učitelek a následně společně odejdou i s rodiči do svých tříd. Ve třídách setrvají cca do 8.45 - 8.55 hod. ...

Projektové dny na ZŠ Školní

3. července 2023

28. června proběhl na škole tzv. projektový den. Celkem 14 skupin žáků se zabývalo zajímavými a poutavými tématy. Zde Vám představíme některá z nich.

Programování a robotika

Na začátku projektového dne jsem žáky přivítala a představila jim různé druhy robotů, které máme na škole k dispozici. Žáci se seznámili s jejich funkcemi a možnostmi ovládání... J. Maratová

Psí útulek v Českém Krumlově

Na projektový den jsme vyrazili do psího útulku v Českém Krumlově, kde jsme si půjčili pejska Jerryho, kterého jsme šli pořádně vyvenčit.... Žáci ZŠ Školní a M. Kostková