17. duben 2024

6.A navštívil ředitel banky

V pátek 12.4. navštívil naši třídu 6.A pan Honza Valeš, dobrovolník z nadace Den pro školu. Sdílel s námi svůj životní příběh – jak se z průměrného studenta stal ředitelem banky. Do svého povídání nás také aktivně zapojil. Až z Mladé Boleslavi k nám do třídy přinesl spoustu motivace, pozitivní energie a odhodlání. A za to mu moc děkujeme.

„Z hodiny si odnáším nevzdávat se a jít za svými sny.“

„Hodně lidí si myslí, že nic nedokážu, ale podle čeho to určili? Nic není nemožné, stačí vytrvat a nenechat se odradit.“

„Nejvíc mě zaujal jeho život a to, že se nebál mluvit o své minulosti. Dozvěděli jsme se to, že i když se člověku nedaří, tak se to může změnit.“

„Vím, jak to může být těžké si věřit, ale sebeláska je velmi důležitá. Ale nesmí se nic přehánět.“

„Měli bychom si pěstovat dobrou karmu a plánovat, jak se dostaneme k našim cílům.“

„…když tě někdo šikanuje, je dobré to říct.“

„Není jednoduché se někam dostat bez práce a vytrvalosti.“

„Škola není vězení, ale snaží se nás naučit něco do života, i když to nevidíme. A my si tak můžeme vybrat, co nás baví, co nás z toho zaujme.“

Žáci se také zamýšleli nad svým budoucím povoláním:

„Chtěla bych učit ve školce, protože mám strašně ráda malé děti.“

„Nechci pracovat s kolektivem. Chtěla bych být nezávislá.“

„Chtěl bych být sportovním komentátorem.“

„Módní návrhářka, lékařka nebo masérka.“

„Pořád nevím, co mě baví. Je to těžký se rozhodnout už teď.“

Žáci 6.A