Vojta Stříbrný reprezentoval ZŠ Školní 226 v Brně

536

Ve dnech 4. – 6. září 2019 se žák VI. A Vojtěch Stříbrný zúčastnil atletické soutěže Sazka Olympijský víceboj. Celkově se umístil na 7. místě v rámci České republiky, což je skvělý úspěch. Při jednom z rozběhů sprintu na 60 m ho vyhrál a bylo vyhlášeno, že se jedná o žáka ZŠ Školní Kaplice.

Vojtu doprovázeli rodiče, kteří se o závodu vyjádřili: „Akci jsme si moc užili, je to opravdu obrovská sportovní událost s mnoha olympioniky, se kterými se mají děti možnost setkat, nechat si od nich podepsat upomínkovou kartičku nebo jen vyfotit. Účast armády ČR a Policie ČR včetně seskoků parašutistů přímo na stadion je také zajímavá. Dále je zde bohatý doprovodný program, Be active vesnička, kde si děti mohly například vyzkoušet, jaké je to sportovat se zdravotním hendikepem, například basketbal pro vozíčkáře. Jelikož tato akce se koná každoročně, je to možná námět i na školní výlet, i třeba za odměnu pro děti, které by tímto určitě získaly také jiný náhled na sport.“

Poděkování patří i panu učiteli Vladimíru Kratochvílovi, který na Vojtu opravdu skvěle trenérsky i pedagogicky působil nejen při přípravách na tento závod, ale především přímo při tomto náročném třídenním klání na stadionu VUT v Brně.