Krajský pohár ve víceboji přípravek

524

Dne 22.9. 2018 se ve Veselí nad Lužnicí sešli nejlepší atleti Jihočeského kraje v kategorii přípravek. Na místním atletickém stadionu si to rozdali o nejvšestrannějšího atleta kraje.Tohoto prestižního víceboje se zúčastnili i čtyři žáci naší školy, kteří startovali v barvách Sokola České Budějovice. Závodilo se ve 4 disciplínách – hodu kriketovým míčkem, skoku do dálky, běhu na 60m a na 600m. Přes nepříznivé počasí a silný protivítr to naši borci nevzdávali. Svojí všestrannost prokázal zejména Vojtěch Stříbrný, který vybojoval stříbrnou medaili. Neztratili se ani další naši závodníci. Zuzana Adámková se umístila mezi dívkami (ročník narození 2008) na 4. místě, ve stejné kategorii chlapců skončil Filip Komárek (ročník narození 2008)  na 5. místě. Výborně si vedla i Adéla Šedivá, která skončila uprostřed startovního pole.
  Na školní půdě tak vyrůstají mladí talentovaní sportovci, kteří dávají přednost zdravému pohybu na čerstvém vzduchu před pasivní zábavou.