Smyslů plný den

158

„Smyslů plný den“

V pondělí 28.6. jsme měli projektový den na téma „Naše smysly“. Zajímalo nás, jestli je možné smysly oklamat, jestli se vzájemně ovlivňují, jestli mezi sebou spolupracují a jak jsou citlivé. Vyzkoušeli jsme si hodně aktivit a zjistili i různé kuriozity z této oblasti.

Pokusili jsme se rozluštit slova napsaná v Braillově abecedě, vyzkoušeli si různé optické klamy, oblékali jsme se se zavázanýma očima na čas, odhadovali potraviny podle čichu a chuti, dozvěděli jsme se, jestli je možné poslouchat dva rozhovory současně a zároveň vnímat jejich obsah, pokusili se určit směr zvuku, se zacpaným nosem jsme ochutnávali cibuli a zmátli tak chuťové pohárky, zjistili jsme, že na jazyku kromě míst, kde vnímáme sladké, slané, kyselé a hořké, máme i místo, které vnímá chuť „Umami“- glutamát sodný, který se používá jako dochucovadlo potravin. Celý den byl nabitý informacemi a aktivitami, utekl jako voda a byl opravdu smyslů plný….. :o)

8.B