Akce

Moje cesta na svět – ohlasy ze 3.A

   
Ve čtvrtek 1.11. se naše třída zúčastnila programu „Moje cesta na svět.“ Ve dvouhodinovém bloku se děti dozvěděly mnoho nového o části svého života, kterou si sami nepamatují. Své dojmy pak vyjádřily slovem i obrazem.
…“Zajímalo mě, že nejdřív jsme byli velcí jako rozinka, a taky mě překvapilo, že jsem vlastně bydlel ve vodě.“
…“Mohli jsme si vyzkoušet, jaké to mají maminky těžké, když čekají miminko. Viděli jsme, jak se miminko postupně po měsících zvětšuje a zvětšuje.“
…“Pouštěli jsme si, jak se dvě dvojčata držela a nechtěla se pustit. A nejvíc se mi líbilo, jak je miminko roztomilé.“
…“Maminka, když je těhotná, tak jí zavazovat tkaničky musí táta.“

Výlov Záblatského rybníka

   
Není zátah jako zátah… A právě o tom se prvního listopadového dne žíci z 5.C i 5.A společně přesvědčili!
Totiž takový zátah, co předvedla rybářská četa, se jen tak nevidí. Hlavní pan porybný důraznými a předem promyšlenými příkazy rybářům zorganizoval pro nás nezapomenutelný zážitek.
Děkujeme všem účinkujícím, kteří se na tom podíleli, také paní učitelce Imrichové a panu učiteli Hejnému, kteří nám umožnili prožít kouzelnou atmosféru výlovu šestého největšího rybníku v ČR.

Zajímavý úkol k 100. výročí ČSR v hodinách dějepisu 6. tříd

   
V měsíci září jsme si v hodinách dějepisu vyprávěli, proč se učíme dějepis a z jakého důvodu bychom měli udržovat vztah k památkám a věcem svých předků a pečovat o ně.
V souvislosti se 100. výročím vzniku Československa jsme se domluvili na zajímavém úkolu. Měli jsme ve svých domovech vyfotit ty předměty či věci, které uchováváme po svých předcích z doby éry od vzniku československého státu až do 80. let. Naši sbírku nakonec rozšířily i starší exponáty. A co vše jsme našli? Podívejte se.

Prvňáci „se“ pletou

   
Naši prvňáčci jsou velmi šikovní, Pod vedením paní učitelky dokážou neuvěřitelné činnosti. Potřebujete nový plot? Je libo zahradní domek? Obraťte se na mistry vyplétače. Pracují na objednávku. Vyrobit domek jim trvá 2 týdny, s plotem si poradí za jednu hodinu. Když dodáte vlastní materiál, cena nebude nijak vysoká.