13. prosinec 2023

Florbalistky ZŠ Školní nejlepší v kraji

28. 11. se ve sportovní hale ZŠ Školní konalo okresní kolo ve florbalu žákyň 6.-7. ročníků. Florbalistkám ZŠ Školní se na domácí palubovce dařilo. Po výborných výkonech se jim poměrně hladce podařilo v celé soutěži zvítězit bez ztráty bodu a s celkovým skóre 21 : 1 si zajistily účast v krajském kole. Na stupních vítězů za sebou nechaly na 2. místě hráčky z Malont, 3. skončily florbalistky ZŠ Velešín.

Velké překvapení se zrodilo o týden později v krajském kole, kterého se zúčastnilo 6 družstev. Všechny zápasy mezi zúčastněnými týmy byly velice vyrovnané. V turnaji nepadalo moc gólů, všechny zápasy končily s minimálním brankovým rozdílem. O výsledcích zápasů rozhodovala bojovnost a nasazení.

Naše hráčky však měly oproti ostatním týmům ještě jeden trumf a tím byla rychlost. Ve většině případů dokázaly být u míčku o krok dříve než jejich soupeřky a to hrálo rozhodující roli. Celým turnajem prošly opět bez ztráty bodu. Cenné vítězství nad celkově 3. týmem florbalistek z Písku 1 : 0 posunulo náš tým do finále.

O tom, kdo získá zlaté či stříbrné medaile, se rozhodovalo mezi florbalistkami ZŠ Školní Kaplice a ZŠ Zborovská Tábor. Po skončení základní hrací doby svítil na ukazateli skóre stav 0 : 0. Následovalo prodloužení, které po šesti sekundách pro sebe rozhodly hráčky ZŠ Školní nechytatelnou střelou do šibenice branky soupeřek z Tábora. Vítězství v krajském kole, pohár a zlaté medaile pak hráčky ZŠ Školní oslavily zaslouženou sladkou tečkou v cukrárně.

Vítězné družstvo: Sára Compeľová, Adéla Jadlovská, Amelie Luisa Kubatová, Nikola Mačková, Valerie Mimrová, Gabriela Vinklárková, Nela Šulková, Kateřina Tondlová, Simona Čvančarová.

Všem našim úspěšným hráčkám blahopřejeme a přejeme jim další sportovní úspěchy pod vedením pana učitele Kratochvíla.

Učitelé a žáci ZŠ Školní