Večerní běh Kaplicí 2019

542

Jednou z velkých sportovních akcí v Kaplici je bezpochyby atletický běžecký závod s dlouholetou tradicí pro všechny věkové kategorie účastníků. Je určen těm, kteří chtějí aktivně trávit svůj volný čas a amatérsky či profesionálně si zaběhat.
52. ročník této sportovní, společenské a zároveň kulturní události se uskutečnil ve čtvrtek 26. 9. 2019. Hlavními pořadateli byli Dům dětí a mládeže Český Krumlov, pobočka Kaplice a Město Kaplice. Do organizace a pořadatelství závodů je však zapojeno i mnoho dalších dobrovolníků nejrůznějších profesí.
Závodu se pravidelně zúčastňují všechny cílové skupiny nejen z Kaplice, ale i z celého Jihočeského kraje. Na různě dlouhé tratě vybíhají ze startu na kaplickém náměstí děti od těch nejmenších, přes žáky základních škol až po studenty středních škol. Klání uzavírá večerní závod dospělých. Celkem se na start postavilo více než 300 chlapců a dívek.
Také naše škola nezůstala v pozadí. Na start žákovských kategorií se postavilo celkem 23 chlapců a 17 dívek. Každý z nich dal do závodu maximum a odměnou pro mnohé z nich bylo to, že nezůstali bez medailí – zkrátka po závodě si stoupli na bednu, aby obdrželi gratulaci diplom a pohár.
Umístění děvčat: Zuzana Adámková na 3 místě v kat. 2008-2007, Anastasija Bogdanova na 1. místě v kat. 2009, Denisa Šedivá na 3. místě v kat. 2010, Amélie Luisa Kubatová na 1. místě a Bára Littová na 3. místě v kat. 2011.
Umístění chlapců: Vojta Stříbrný na 2. místě a Filip Komárek na 3. místě v kat. 2008-2007, Jiří stříbrný na 2. místě v kat. 2009, Filip Rolčík na 1. místě v kat. 2010, David Štěpánek na 2. místě a Anton Korněv na 3. místě v kat. 2011, Milan Vošický na 1. místě v kat. 2012, David Rolčík na 2. místě a David Augusta na 3. místě v kat. 2013.
Celkem žáci školy získali čtyři 1. místa, čtyři 2. místa a šest 3. míst.
Děkujeme všem za vzornou reprezentaci i za to, že aktivně využívají svůj volný čas. Do dalších závodů přejeme mnoho úspěchů.