Den řemesel

Ve čtvrtek 12. 12. 2019 naši školu pozvala Střední odborná škola zdravotnická a Střední odborné učiliště Český Krumlov na Den řemesel. Čekaly na nás zajímavé prezentace, nové informace a ukázky práce žáků. Měli jsme možnost si vyzkoušet práci s nářadím, vytvořit si nějaký výrobek a ještě si zasoutěžit.

Učitelé a studenti SOŠZ a SOU Český Krumlov nám představili stavební obory: truhlář, tesař, zedník, klempíř a instalatér. Dále nám představili učební obor kuchař – číšník.

Nejvíce našich výrobků pochází z truhlářské dílny, např. ptačí krmítko, stojan na mobil, kasička, stojan na tužky a další.

Studenti oboru kuchař – číšník nás pohostili samými dobrotami a o čokoládové fontáně se nám bude asi i zdát.

Výběr z vycházejících žáků ZŠ Školní