Okresní kolo recitační soutěže

Naše škola se letos už potřetí zúčastnila soutěže v přednesu básniček. Ze školního kola porota vybrala Adélku Borovkovou z 1.B, Natálku Kolářovou z 5.A a Hanu Matějkovou z 5.C. V pátek 15.3. jsme vyrazili do Českého Krumlova na okresní přehlídku recitátorů, která se konala v Domě dětí a mládeže a byla opět pečlivě připravená. Děti přednášely v sále a mohly si vyzkoušet svou chvilku slávy na jevišti. Kategorie, které měly po nebo před soutěží, pracovaly s paní lektorkou v dílně dramatického umění. V 11.15 bylo vyhlášení 0.-2. kategorie. Každý účastník dostal odměnu za pečlivou přípravu – batůžek, propisku a jojo. Naše Adélka se umístila na 1. místě. Musím ale napsat, že i Natálka a Hanka recitovaly moc hezky a ostudu si rozhodně neudělaly.