13. duben 2023

Biologická olympiáda

Žáci naší školy se opět po roce zúčastnili okresního kola Biologické olympiády, které se konalo 30.3. 2023 v Českém Krumlově. Naši školu reprezentovali Eliška Bártová a Jiří Kopecký, kteří postoupili ze školního kola, kterého se zúčastnilo celkem 7 žáků. Bohužel třetí postupující z této kategorie onemocněla a okresního kola se zúčastnit nemohla. Šesťáci a sedmáci pracovali s mikroskopem, poznávali předložené rostlin i živočichy a psali teoretický test. Postup do okresního kola byl podmíněn účastí ve školním kole a vypracováním vstupního úkolu, který musel každý postupující soutěžící předem doma vypracovat. Tímto Elišce, Jirkovi a Kačce děkuji za to, že se do soutěže zapojili a věnovali přípravě svůj volný čas. Pevně věřím, že je náročnost této soutěže neodradila a nasbírané zkušenosti využijí v příštích letech.

Ludmila Baštářová