Pro rodiče a žáky

Školní akademie

11. června 2024

Vážení rodiče,

blíží se konec školního roku a s ním i připravovaná „Školní akademie“. Ta se uskuteční v úterý 18. června 2024 od 16.00 hod. v Kulturním domě v Kaplici.

Vaše děti se již dlouhou dobu na toto vystoupení společně pod vedením svých učitelů připravují. Vás srdečně zvu na prezentaci jejich úsilí a práce, která tomu byla věnována.

Věřím, že se dostavíte v hojném počtu, abyste shlédli výsledky práce Vašich dětí a podpořili je v jejich aktivitách.

Sraz všech účinkujících je v 15.00 před KD Kaplice. Prosím, abyste všechny účinkující děti na toto vystoupení pustili a nenarušili tak koncepci jednotlivých vystoupení.

Děkuji a těšíme se na Vás.

Pavel Petr, ředitel školy (za všechny účinkující a jejich učitele)

Němčináři ve Vídni

6. června 2024

V pátek 31. května jeli žáci 7., 8. a 9. tříd do Vídně. Tentokrát byla na programu prohlídka Schönbrunnu, letního sídla Habsburků zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO a to především jeho rozlehlých zahrad a zoologické zahrady.

Přírodovědná vycházka

24. května 2024

Žáci pátých a šestých tříd se 22. května zúčastnili přírodovědné vycházky do okolí Kaplice, kde byl hlavním programem odchyt a kroužkování ptáků. Děti měly možnost sledovat při práci ornitology Ladislavu Krausovou ze Západočeského muzea v Plzni a Jana Špičku a Matěje Mácu z přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Biologická olympiáda

15. května 2024

V pondělí 22.4. proběhlo v Českém Krumlově okresní kolo Biologické olympiády. Naši školu reprezentovala Kateřina Hrabánková ze 7.B, která vyhrála školní kolo a nenechala se odradit náročností této soutěže.