1. říjen 2023

Exkurze do pražské zoologické zahrady

V úterý 19. 9. 2023 jsme se třídami 6. A a 9. B navštívili pražskou zoologickou zahradu. Většina z nás tu byla úplně poprvé. Vyrazili jsme ráno v 8:00 od školy autobusem. V 11:00 jsme přijeli k ZOO.

My jsme začali u tučňáků, pak jsme šli okolo Darwinova kráteru a zastavili jsme se také na hřišti. Potom jsme se rozhodli, že bychom si mohli dát něco k jídlu. Takže jsme podle mapy našli restauraci U Trilobita, kde jsme se najedli. A když jsme jedli, dostali jsme skvělý nápad. Ten spočíval v tom, že si v mapce odškrtáme každé zvíře, které v zoo uvidíme. Tak jsme šli do kopce i z kopce a když jsme se dostali ke gorilám, tak jsme poprvé potkali paní učitelku. A potom jsme se šli podívat na žirafy, kde jsme si koupili ledovou tříšť a nanuk. Pak jsme si udělali fotku u sochy Radegasta a pomalu se vraceli zpátky. Už nám zbývalo jen poslední místo – pavilon plazů a šelem. Když jsme tam doběhli, měli jsme ohromnou radost, že máme všechna zvířata na mapě zaškrtnutá. Poslední čas jsme strávili na hřišti a pak hurá domů.

David Štěpánek 6. A

Dne 19.9.2023 jsme s 6.A a několika dalšími třídami jeli do pražské zoo. Užili jsem si to a věřím, že i ostatní třídy. Viděli jsme spoustu krásných zvířat např. lachtany, tučňáky, žirafy, lamy a želvy. Jeli jsme také lanovkou, ale nazpátek jsme šli bohužel po svých. Paní učitelka ode mě a kamarádky dostala tužku s tlapičkami. Kamarádce se vybil mobil, ale přežily jsme to. Potom jsme tak docela zabloudily. Od spolužačky jsem dostala náramek s názvem ZOO PRAHA a klíčenku s názvem „pomáháme jim přežít, ZOO PRAHA“. Bylo to skvělé a já si to budu dlouho pamatovat. Děkuji paním učitelkám, že nás tam vzaly.

Veronika Koišová 6. A

Ke škole jsme se vrátili kolem 19:00 a velmi nás potěšila pochvala od pana řidiče za pořádek a čistotu v autobusu. Za tento den jsme nasbírali nejen spoustu hezkých fotografií a zajímavých informací, ale také milých vzpomínek a veselých příhod. Děkujeme všem účastníkům za příjemně prožitou exkurzi.

Jenifer Maratová a Miroslava Kostková