13. listopad 2023

Halloweenské spaní ve škole s 6.A

Letos jsme oslavili Halloween poněkud netradičně. Pro žáky jsme si připravili tajuplnou a strašidelnou noc ve škole! Nejprve jsme si povídali o zvycích a tradicích spojených s Halloweenem a dušičkami. Naše povídání jsme pak zakončili vědomostním kvízem o sladké odměny. Pak jsme si opekli buřtíky na školní zahradě a vydlabali dýně Jack-o’-lantern – některé byly opravdu strašidelné, jiné spíše legrační. Na závěr jsme si zahráli noční bojovku a plni dojmů jsme ulehli do spacáků v naší třídě.

Jenifer Maratová a Jana Račáková

Dne 31. 10. 2023 6.A přespávala ve škole. Sraz byl v 18:00 u bočního vchodu. Sešli jsme se tam všichni kromě Davida, který přišel při půlce kvízu. Hráli jsme s naší paní učitelkou kvíz a zapojila se i paní asistentka. Povídali jsme si o Halloweenu a bylo to super. Potom přestalo pršet a šli jsme si opéct buřtíky, marshmallow, slaninu a párky. Pak jsme šli dovnitř a hráli jsme bojovku po celém druhém stupni. Paní učitelka nás rozdělila do skupinek po dvou nebo po čtyřech. Světla na chodbě musela být zhasnutá a svítit jsme si mohli jenom svíčkou ve sklenici. Po chodbách jsme hledali papírky, kde bylo napsané, kam máme jít dál. Některé papírky jsme hledali dlouho, ale nakonec se to podařilo. Když jsme došli nakonec, dostali jsme se do místnosti se zombie medvědem, který schovával 3 tajné indicie. Z nich jsme udělali tajenku a za to jsme od paní učitelky dostali příklad. Když jsme ho vypočítali, tak jsme ten výsledek nastavili na zámku a odemkli truhlu s odměnou. Potom jsme si udělali popcorn a koukali se na Harryho Pottera. Spali jsme málo, protože někteří z nás se pořád převraceli nebo mluvili ze spaní, ale i tak jsme si to užili. A ráno se nám pak nechtělo vstávat. Paní učitelce moc děkujeme.

Žáci 6.A