Kyberkriminalita - Pozitiva a negativa Internetu

26. listopad 2023

Kyberkriminalita - Pozitiva a negativa Internetu

Koncem listopadu přišel k nám do 9. B por. Miroslav Šupík, DiS. Měli jsme přednášku na téma kyberšikany a bezpečného používání sociálních sítí. Po představení se celé třídy zeptal, zda máme zkušenosti se sociálními sítěmi, samozřejmě se nikdo nepřihlásil.

Diskutovali jsme o pozitivech a negativech sociálních sítí a dále nás poučil o ochraně a bezpečnosti na internetu. Jakým podvodům se máme vyvarovat a že se nemáme scházet na nebezpečných místech s cizími lidmi. Dále nás seznámil s pojmy jako sexting, kybergrooming a s trestnými následky kyberšikany.

Přednáška se nám velice líbila a jsme rádi, že nás obohatila informacemi o bezpečnosti na internetu.

Žáci 9.B

Beseda s preventistou Policie České republiky v 9.A

Ve středu 22. listopadu 2023 naše třída 9.A absolvovala přednášku o kyberšikaně prezentovanou poručíkem Miroslavem Šupíkem, tiskovým mluvčím a preventistou Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje.

Mě osobně zaujal rozsah prezentace. Preventista zmiňoval nejen kyberšikanu, ale také positiva a negativa sociálních sítí a sexting. Dozvěděli jsme se, že průměrně každé druhé dítě zažilo nějaký druh kyberšikany. Podal nám podnětné informace o kybergroomingu. Poradil nám, že nemáme na sociálních sítích sdílet naše osobní údaje a abychom si dávali pozor na to, co a s kým sdílíme. Přednáška nás zaujala a my za ní panu poručíku Šupíkovi děkujeme.

Monika Hovorková, žákyně 9.A

Policisté, zaměření na kyberkriminalitu, to shrnují takto:

Kyberkriminalita