27. září 2021

Na kole ve škole

Žáci 2. A v prvouce opakovali některé dopravní značky a předpisy, a tak přišel nápad: uspořádat odpoledne, které jejich znalosti v tomto směru prověří.
Ve středu 22.9. si téměř všichni přivezli svá kola a koloběžky a vyzkoušeli nejen jízdu na dopravním hřišti, kde na správné dodržování dopravních předpisů spolu s jejich rodiči dohlíželi dva „policisté“ z 5.A Tom Hošek a Tonda Korněv, ale zkusili si i jízdu zručnosti. Ukázali, že ví, jaké části má jízdní kolo, k čemu slouží různé bezpečnostní prvky a vysvětlovali, co přesně která dopravní značka znamená. Užili si také vytrvalostní jízdu po oválu sportovního hřiště.
Za každý splněný úkol dostávali razítko, a protože všichni daná stanoviště zvládli skvěle, získali malou odměnu a obdrželi svůj první řidičský průkaz skupiny „K“.
S radostí se účastnili i někteří mladší sourozenci.
Odpoledne jsme zakončili grilováním na školní zahradě.
Děkujeme za pomoc při organizaci i dalším žačkám 5.A – Báře Littové, Niki Kupečkové, Petře Šímové a Sáře Compeĺové.

A jak to viděly děti?
Nikolka D. – mě se nejvíc líbilo, že jsme mohli být takhle pohromadě i s rodiči nebo s bráchou.
Dáda – já jsem byl rád, že jsem si mohl půjčit koloběžku, protože tu svojí jsem měl zrovna rozbitou.
Vojtík, Tonda – nejtěžší bylo při jízdě zručnosti přendat špalíček a řídit jen jednou rukou.
Zuzka – nejlepší byla houpačka.
Matěj – pro mě bylo nejhorší zastavit tak, aby nespadla tyč.
Štěpán – na dopravním hřišti jsme museli dávat přednost chodcům, což byli naši rodiče.
Anežka – moje kamarádka Nikolka mě zkoušela ze značek a z částí kola.
Lukáš, Dan – po oválu jsme jeli docela rychle, dali jsme ho na „osmičku“.