13. listopad 2023

Ohlédnutí za atletickým podzimem na ZŠ Školní

Atletický podzim jsme zahájili 56. ročníkem Večerního běhu Kaplicí. Tradičního běhu se zúčastnilo 53 žáků naší školy.

Bronzové medaile si ve svých kategoriích za 3. místo odnesli Dominik Kapr (2017), Šimon Komárek (2016), Denis Ptáček (2014), Milada Mikešová (2014), Aneta Klepáčová (20012-2013) a Natálie Schmálová (2008-2009).

Stříbrné medaile vybojovali Filip Ždiarský (2015), Matyáš Bláha (2012-2013), Amelie Luisa Kubatová (2010-2011) a Zuzana Adámková (2008-2009).

Na nejvyšší stupínek vystoupili a zlaté medaile získali Jakub Lesňák (2016) a Anastasija Bogdanova (2008 – 2009).

Po několika letech se 27.9. v Benešově nad Černou konalo okresní kolo v přespolním běhu v kategorii ml. žáků/žákyň a st. žáků/žákyň. Je to soutěž 6tičlenných družstev. Závod vyhrává družstvo, jehož ciferný součet umístění čtyř nejlepších běžců družstva je nejnižší. Žáci naší školy ovládli hned 3 kategorie ze 4 a probojovali se do krajského kola, které se konalo v Jindřichově Hradci. Zde si v silné konkurenci nejlépe vedlo družstvo mladších žákyň, které vybojovalo 4. místo. Starší žákyně obsadili pěkné 5. místo a mladší žáci doběhli šestí. Naší nejúspěšnější závodnicí byla Anastasija Bogdanova, která si přivezla bronzovou medaili po vítězství v soutěži jednotlivců z okresního kola v Jindřichově Hradci.

Úspěšní jsme byli i v závodech pořádaných Českým atletickým svazem. Na atletickém stadionu v Písku se konaly závody talentů Jihočeského kraje. Talentovaní závodníci byli rozděleni podle oddílové příslušnosti do 4 družstev. Filip Rolčík (skok vysoký) a Amelie Kubatová (60 m překážek) byli výraznými oporami vítězného družstva .

Nejhodnotnější výkony na podzimních závodech předváděla v barvách Sokola ČB naše žákyně Amelie Luisa Kubatová v běhu na 60 m překážek. Tři starty, tři časy pod 10 s a vždy vylepšený osobní rekord. Jako jediná 12-ti letá žákyně v ČR dokáže tuto trať zaběhnout pod 10 s. Neméně úspěšně si vede i v pětiboji, kde je mezi vrstevnicemi v letošních republikových tabulkách na 2. místě.

Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Učitelé ZŠ Školní 226