Preventivní program s Městskou policií Kaplice na ZŠ Školní 226

13. duben 2023

Preventivní program s Městskou policií Kaplice na ZŠ Školní 226

Ve čtvrtek 2. 3. 2023 přišel do naší školy Bc. Martin Griga – vedoucí strážník Městské policie v Kaplici, aby nás seznámil s tématy jako je trestní odpovědnost, trestní řízení ve věcech dětí a mladistvých, přestupky, kyberkriminalita a prostředí sociálních sítí. Téma bylo velmi obsáhlé, takže jsme ho nestihli celé probrat a pokračovali jsme ve středu 15. 3. 2023.

Co zajímavého jsme se dozvěděli?

Martin: Podle mě je ta beseda super. Přišlo mi zajímavé, že by nás měl „učit“ policista. Měl jsem z toho dobrý dojem, ale i jsem zjistil, co všechno se v ČR děje. Chtěl bych takových přednášek víc. Super byly rady, co máme dělat v krizových situacích. A vůbec mi přijde zajímavé, jak je na všechno zákon. Na věci, o kterých jsem neměl ani ponětí, tak jsem vůbec nevěděl, že na to jsou zákony. Přednáška mě dost bavila.

Pája: Beseda se mi líbila, protože jsem zjistila spoustu nových věcí. Nejvíce mě bavilo, když jsme si povídali o kyberšikaně a o tom, jak se jí vyhnout. Zjistila jsem, jak se ubránit, kdybych šla venku sama a někdo by mě napadl. Chtěla bych, aby ta přednáška byla znovu.

Tomáš: Přednáška mě bavila. Už nikdy nebudu nikoho urážet na internetu. Také jsem se dozvěděl, že když dám kamarádovi heslo od wi-fi, tak toho může zneužít a sebrat mi všechny peníze na účtu. Nebo mi může ukrást identitu, ale to pak není kamarád. Taky pokud by se připojil na můj účet, může toho zneužít a psát mým kamarádům vulgární věci.

Beseda se nám moc líbila, dávali jsme různé otázky, povídali jsme si o našich zážitcích a zkušenostech. Pro každého z nás byla tato beseda přínosem a panu Grigovi bychom tímto chtěli moc poděkovat za jeho čas, který s námi strávil.

Žáci 6.B ZŠ Školní 226