26. září 2023

Trojice atletů ZŠ Školní na republikovém finále OLYMPIJSKÉHO VÍCEBOJE

Začátek září patří každoročně republikovému finále OVOV 2023. Letos 6. 9. – 8. 9. 2023 se do areálu VUT v Brně sjelo 616 sportovců ze 189 základních škol z celé České republiky, aby ve dvou náročných dnech změřili své síly o cenné kovy v olympijském desetiboji. Během dvou dnů musí atleti postupně zvládnout sprint na 60 m, skok do dálky, shyby, přeskoky švihadla, trojskok, kliky, leh-sedy, hod kriketovým míčkem, hod medicinbalem a volitelnou disciplínu (běh 1 km, plavání nebo driblink). Už jen účast ve finále olympijského víceboje je obrovský úspěch, neboť se zde každoročně setkává opravdová atletická špička sportovců z celé ČR.

Naše město reprezentovala trojice atletů ZŠ Školní Kaplice pod vedením pana učitele a trenéra Vladimíra Kratochvíla. Nejlépe se vedlo nejmladší atletce Amelii Luise Kubatové, která si po roce opět vyskočila na stupínek vítězů pro krásnou a zaslouženou bronzovou medaili.

Další atletkou byla Anastasija Bogdanova, která po prvním dni celou soutěž vedla. Bohužel se jí nepovedly poslední dvě disciplíny. Přesto si z Brna nakonec odváží krásné 12. místo.

Třetím reprezentantem byl Filip Komárek, který v konečné klasifikaci vybojoval krásné 16. místo. Aby toho nebylo málo, tak Filip se ihned po ukončení závodů přesunul do Chebu, kde se konalo mistrovsví ČR družstev žáků. Ve skoku dalekém (5,79 m – 2. místo) a v hodu oštěpem (41,33 m - 5. míso) si vytvořil osobní rekordy.

Republikové finále není jen o sportu. V bohatém doprovodném programu bylo pro mladé sportovce připraveno setkání s českými olympioniky (Šárka Kašpárková, Šárka Strachová, Štěpán Janáček, Martin Doktor, Lucie Šafářová,…), zacvičili si zumbu, shlédli exhibiční vystoupení  armády a policie ČR.

Byly to dva dny plné sportu, odhodlání, vítězství, štěstí, zklamání, přátelství, slz, úsměvů, fair play a  hlavně nezapomenutelných okamžiků a zážitků.

Velký dík patří trenérovi Vladimíru Kratochvílovi, který své svěřence celý rok připravuje. Další dík rodičům a panu řediteli Pavlu Petrovi, kteří přijeli do Brna podpořit naše závodníky.

Atletům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a města. Do nového školního roku přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

Za rodiče žáků Kateřina Kubatová