Učíme se venku

5. listopad 2023

Učíme se venku

Škola už dnes není jen křída a tabule. Žáci  v lavicích a učitel u katedry, který vypráví a žáci si zapisují. Výuku pojímáme moderně, zapojujeme inovativní formy práce, žáci řeší problémové úkoly a sami jsou aktéry výuky. Jak například taková hodina může vypadat? Například, když výuka probíhá venu a žáci si ji organizují.

A jak se k tomu vyjadřují samotní žáci?

Dne 2. 11. 2023 jsme využili krásného počasí a strávili jsme hodinu zeměpisu venku. Paní učitelka nám rozdala křídy, rozdělili jsme se do skupinek a vyrazili jsme malovat před školu. Zrovna probíráme Vesmír, takže jsme se vyřádili u planet a oběžné dráhy. Tato hodina byla mega hustá. Škoda jen, že nám naše výtvory smyl noční déšť, ale je to jako když se smaže tabule a aspoň máme prostor opět tvořit venku.

Žáci 6.A

Ve čtvrtek 2.11. jsme pátou hodinu o přírodopisu šli s naší paní učitelkou Kostkovou kreslit ven křídami kosterní soustavu, kterou zrovna probíráme. Rozdělili jsme se do čtyř skupin a každá skupina kreslila něco z kosterní soustavy (kost, hrudní koš, kloub a kostru). Tuhle hodinu přírodopisu jsme si hodně užili.

Žáci 8.A