Úspěchy atletů ZŠ Školní na krajských a republikových závodech

13. říjen 2022

Na ZŠ Školní se již několik let mohou talentovaní žáci připravovat na atletické soutěže pořádané Českým atletickým svazem. Úzce spolupracujeme s atletickým oddílem Sokol České Budějovice, za který naši žáci závodí.

Prvními závody po prázdninách, hned 4. září, byly krajské přebory družstev žáků. Vítězstvím na těchto závodech si zajistilo družstvo Sokola České Budějovice účast na mistrovství Čech družstev, které se konalo 10. září v Praze. Členy tohoto družstva byli i Filip Komárek (hod oštěpem, skok daleký) a Vojtěch Stříbrný (vrh koulí, skok daleký). Svými výkony pomohli k výbornému 5. místu.

17. září se ve Veselí nad Lužnicí konaly krajské přebory ve vícebojích mladšího žactva a přípravek. Na startu byly připraveny dvě závodnice naší školy. Po delší odmlce se na krajských závodech představila Anastasija Bogdanova. Na mladší žákyně čekalo 5 disciplín (běh na 60 m, 60 m překážek, hod kriketovým míčkem, skok daleký a běh na 800 m). V konkurenci 28 nejlepších ml. žákyň kraje vybojovala Anastasija krásné 3. místo.

V kategorii přípravek nás reprezentovala Amelie Luisa Kubatová. Na atletky čekaly 4 náročné disciplíny (běh na 60 m, hod kriketovým míčkem, skok daleký a běh na 600 m). Po vítězství na republikovém finále OV nenechala Amélie nikoho na pochybách, kdo je v kraji nejvšestrannější atletkou. V konkurenci 44 závodnic slavila celkové vítězství.

Současně s krajskými závody se v Jablonci nad Nisou konalo mistrovství ČR žáků.

Účast na MČR si svými výkony vybojoval Vojtěch Stříbrný. Pro účast na mistrovství je nutné umístění do 16. místa v letošních republikových tabulkách. To se Vojtovi podařilo hned ve dvou disciplínách. Ve vrhu koulí a ve skoku dalekém. Obě disciplíny však v časovém harmonogramu probíhaly současně. Vojta si vybral skok daleký, kde se v chladném počasí potýkal hlavně s rozběhem a nepodařilo se mu postoupit do finále. I tak je účast na MČR pro Vojtu obrovská zkušenost a příslib do dalších let.

Atletická sezóna byla zakončena 24. září krajským přeborem družstev (kategorie přípravka). Přeborníky kraje se zcela suverénně stalo družstvo Sokola České Budějovice. Největší oporou vítězného družstva byla naše žákyně Amelie Luisa Kubatová, která pro družstvo získala 33 bodů za vítězství ve 3 disciplínách. Nejhodnotnější výkon zaznamenala v běhu na 150 m. V této, pro ni neobvyklé disciplíně, zaznamenala 5. republikový čas sezóny.

Všem sportovcům gratulujeme a přejeme jim mnoho dalších sportovních úspěchů.