31. květen 2023

Žáci ZŠ Školní na výletě na Pöstlingberg

V úterý 23.5. se vydali žáci 3., 4., 5. a 6. tříd na výlet do Lince. Na programu byla návštěva Pöstlingbergu. Pöstlinberg je kopec, jehož nejvyšší bod je v nadmořské výšce 539 metrů a je tak dominantou Lince a oblíbeným turistickým místem. Na vrchol jsme vyjeli nejstrmější adhézní železnicí v Evropě (Pöstlingbergbahn) a tak už samotná cesta byla zážitkem. Na hoře se nachází poutní bazilika a vyhlídková plošina, která nabízí krásný výhled na okolí a Dunaj. Součástí je také jeskyně-říše pohádek a trpaslíků, do které nás zavezl dračí expres-vlak ve tvaru draka (Grottenbahn). Měli jsme tak možnost prohlédnout si skřítky a různé výjevy z pohádek. Zajímavá byla také miniatura lineckého hlavního náměstí, po kterém jsme se mohli procházet. Asi v polovině cesty z Pöstlinbergu je ZOO a protože bylo hezké počasí, tak jsme do ZOO šli pěšky, zbytek cesty jsme pak jeli zase železnicí. Na závěr našeho výletu jsme si nakoupili různé dobroty v obchodu Hofer a vyrazili směr Kaplice. Celý den jsme si náramně užili a už se těšíme na další zajímavý výlet.

Za celou výpravu Lenka Řepová