17. únor 2022

ZŠ Školní na bruslích

Za oněch časů, kdy v zimě býval sníh a rybníky zamrzaly, měli všichni jasno, o co jde, když se řekne „brusle“. Šlajfky na kličku pro mrňata, kanady pro kluky a kraso se zoubky pro holky. Zkrátka brusle měly nože. Pak se ale brusle rozjely po souši a kolečka nože převálcovala na celé čáře.

Šanci vrátit brusle na led dostali žáci ZŠ Školní v Kaplici od trenérů HC Slavoj Český Krumlov. Nabídku škola přijala pro žáky prvních, druhých a třetích tříd. Ti se jednou týdně seznamovali s ledem, hledali rovnováhu a pokoušeli se odolávat gravitaci. První hodina spočívala převážně v leštění ledu kombinézami, ale týden po týdnu se výkony výrazně zlepšovaly. Radost ze zábavy a her na ledě převážila nad obavami z modřin.

A co je ještě důležitější než pár hodin strávených na ledě? Spousta rodičů pořídila dětem vlastní brusle. Někteří oprášili i ty své a vyrazili s dětmi do Krumlova na bruslení pro veřejnost.

Děkujeme trenérům, kteří se dětem věnovali a nabídli jim i jejich rodičům způsob, jak společně příjemně a zdravě strávit volný čas.

Za účastníky kurzu a jejich doprovod

D. Šestáková