ZŠ Školní na republikové finále OVOV v Brně

12. září 2021

Již tradičně se naše škola účastní OVOV Sazka olympijský víceboj. Tato skvěle zorganizovaná dvoudenní atletická soutěž přivádí ke sportu tisíce dětí z celé České republiky. V průběhu roku se konají okresní a krajská kola soutěže. Vyvrcholením je zářijové celorepublikové finále, které je součástí Evropského týdne sportu, iniciativy Evropské komise na podporu sportu a pohybové aktivity v celé Evropě.

Letošního finále se zúčastnili Vojtěch Stříbrný, Adéla Šedivá, Filip Komárek, Zuzana Adámková, Jonáš Rychnavský, Amélie Kubatová, Filip Rolčík a Anastasia Bogdanová. Všechny děti předvedly opravdu pozoruhodné výkony v pěti atletických a pěti silových disciplínách. Soutěží se v počtu shybů, kliků, lehů sedů, přeskoků přes švihadlo, dále v hodu medicinbalem a kriketovým míčkem, běhu na 60m, skoku do dálky, trojskoku a volitelná disciplína je běh na 1km nebo plavání či driblink v časovém limitu. Naše škola v obrovské konkurenci 73 škol vybojovala pátou příčku. Vojtěch Stříbrný ve své kategorii soutěžil s 92 chlapci z celé republiky a získal ZLATOU medaili. Navázal tak na svůj loňský úspěch se stříbrnou medailí. V atletických disciplínách letos nekompromisně obsadil 3x první a 2x druhé místo a byl tak nejlepším atletem závodu. Tento úspěch by nebyl možný bez obrovské podpory našeho učitele Vladimíra Kratochvíla, kterému chceme moc poděkovat.

Na 4 místě ve své věkové kategorii se umístila Amélie Kubatová, které se v mnoha disciplínách neskutečně dařilo, bohužel v konečném výsledku jí třetí příčka unikla doslova o vlásek. Atletickým disciplínám kralovala. První byla v běhu na 60m, v hodu medicinbalem i v trojskoku. Druhá potom ve švihadle a skoku do dálky. Anastasia Bogdanová celkově skončila na pátém místě, v běhu na 1km však byla druhá, čtvrtá v dálce a pátá v klicích a hodu krikeťákem. Filip Komárek byl pátý v běhu na 1km, Jonáš Rychnavský třetí v medicinbalu a 4 v hodu krikeťákem. Filip Rolčík byl třetí ve skoku do dálky a pátý byl v hodu medicinbalem. Zuzana Adámková měla největší úspěch v běhu na 1km kde skončila na krásném sedmém místě, Adéle Šedivé se dařilo nejvíc při trojskoku, kde obsadila pátou příčku.
Celkově naše družstvo skončilo na skvělém 5. místě, těsně za třetím a čtvrtým družstvem.

Během plnění disciplín se soutěžící setkali s některými současnými i bývalými olympioniky a dalšími vrcholovými sportovci (Šárka Kašpárková, Lucie Šafářová, Šárka Záhrobská, Hana Horáková, Alexander Choupenitch, Marek Švec, Jiří Daler, Jan Kůrka aj.) Mnozí nám říkali, že i po ukončení aktivní činnosti se k udržování zdatnosti stále vrací. To je pro nás motivací i do dalšího sportování! VŠEOBECNÁ ZDATNOST JE PŘEDPOKLAD PRO VŠECHNY SPORTOVNÍ AKTIVITY!