21. listopad 2021

2.A přespala ve škole

Jak to ve škole vypadá v noci se druháci rozhodli zjistit z 1. na 2. listopadu. Přišli v halloweenských kostýmech a museli se prokázat heslem. Přicházeli tmavou chodbou osvětlenou jen pavučinovými světýlky, za zvuku strašidelné hudby. Rozestlali si a svým rodičům zamávali za zpěvu písničky, ve které slibovali, že se na rozdíl od kostlivce, nebudou ani trochu bát.

Při společném procházení školy s baterkou v ruce zjistili, že všude jsou noční skřítkové, kteří mají svá jména a své úkoly. Nejvíc jich bylo ve školní družině, nejpracovitější byli v šatně – porovnávali ztracené věci a kontrolovali zamčené skříňky. Ti nejstrašidelnější číhali na chodbách. Nejmlsnější žijí samozřejmě v jídelně.

Svoji statečnost děti ukázaly při stezce odvahy a pak kreslili co nejstrašidelnější stvoření, kterému dali jméno a popsali některé jeho vlastnosti. Naučili se pro mnohé neznámou hru „Krvavé koleno“.

Všem se nocování líbilo a druhý den se zase s chutí pustili do výuky.

Mgr. Zdeňka Douchová, třídní učitelka