2. červenec 2022

Adaptační kurz 6. A 20. – 22. 6. 2022

Náš adaptační kurz už měl být v září, ale z důvodu karantén a častého onemocnění covidem spolužáků, jsme ho odložili a čekali na lepší počasí, tím pádem se nám posunul až na červen. Kurz jsme začali srazem v 8:00 u školy a vyrazili jsme směr Zámeček, kde jsme trávili tři dny u chaty na zahradě a v okolí.

První den jsme se rozdělovali do týmů tak, že jsme museli v lese najít lísteček se svým jménem a pak podle předvádění činností které byly na lístečku napsané, hledali ostatní členy týmu. Poté byl čas začít vařit oběd, společnými silami jsme oloupali brambory, zeleninu, vše nakrájeli, zapálili oheň a v kotlíku se začala připravovat výborná bramboračka. V průběhu vaření nám začalo pršet, ale naštěstí jsme se mohli schovat do chaty, kde jsme pokračovali v hraní her. Když se počasí umoudřilo, naobědvali jsme se, umyli nádobí, trochu po sobě uklidili, dali jsme si ještě jednu hru a vyrazili na cestu domů.

V úterý jsme opět vyrazili od školy, došli na chatu, odložili batohy a vyrazili na louku hrát hry. V týmech jsme byli rozdělení od pondělí, tak jsme rovnou hráli hry. Počasí bylo nádherné a my jsme se po hrách mohli vykoupat a hladoví jsme se vrátili k chatě, kde jsme si se pokusili rozdělat oheň lupou, opekli buřty a grilovali hermelíny. Po obědě jsme ještě chvíli hráli hry, uklidili po sobě a opět vyrazili na cestu zpět.

Ve středu, po poslední cestě na chatu jsme hráli hry, koupali se v řece, uvařili jsme si k obědu buřtguláš, pořádně po sobě uklidili a vyrazili ke škole.

Celé tři dny byla zábava, v týmech jsme spolupracovali a doplňovali se a moc jsme si to užili.

Velké díky patří paní Menšíkové, která nám půjčila chatu a kde jsme měli celou dobu zázemí a naším třem deváťákům Alici, Elišce a Matějovi, kteří pro nás vymýšleli hry a pomohli paní učitelce nás zabavit.

kolektiv 6. A