Atleti ZŠ Školní na republikovém finále olympijského víceboje

13. říjen 2022

Atleti ZŠ Školní na republikovém finále olympijského víceboje

Šestice atletů reprezentovala Základní školu Kaplice, Školní 226 na republikovém finále OVOV 2022, které se konalo 7. – 9. září.2022 na atletickém stationu v areálu VUT Brno.

Cesta k vrcholu této soutěže vede přes okresní a krajská finále. Už jen účast v republikovém finále lze považovat za úspěch.

V Brně se sešlo přes 600 dětí z celé České republiky. Závodníci museli změřit své síly v deseti náročných disciplínách (7 atletických a 3 silové) – 60 m, skok daleký, hod kriketovým míčkem, kliky, leh – sedy, švihadlo, hod medicinbalem, shyby, trojskok, 1000 m. Ve dvou náročných dnech si závodníci museli sáhnout až na dno svých sil.

Nejlépe si z našich atletů vedla Amelie Luisa Kubatová, která ve své kategorii vybojovala 1. místo a z Brna si odvezla vytouženou a zaslouženou zlatou medaili. V historii ZŠ Školní je to první dívka, které se to povedlo.

Neméně úspěšně si vedla i zbylá pětice závodníků. Vojtěch Stříbrný si přivezl krásné 4. místo, Adéla Šedivá skončila 14., Anastasija Bogdanova 23. V nejpočetněji obsazené kategorii (137 atletů) vybojoval Jonáš Rychnavský 28. místo a Filip Komárek 30. místo.

Republikové finále není jen o závodění. Naši sportovci se setkali s 60 olympioniky. Patronem letošního ročníku byl stříbrný kanoista z OH v Tokiu Lukáš Rohan. Dále zde nechyběli ani atleti Jakub Holuša, Petr Svoboda, Denisa a Adam Helceletovi a další. Jako každý rok nechyběla ani BeActive vesnička s bohatým programem a samozřejmě autogramiáda sportovců.

Byly to dva dny plné sportu, odhodlání, vítězství, štěstí, zklamání, slz, úsměvů, přátelství a neskutečných okamžiků a zážitků.

Velký dík patří učiteli a trenérovi v jedné osobě, Vladimírovi Kratochvílovi, který děti celý rok připravoval. Další dík si zaslouží i rodiče závodníků, kteří nás přijeli do Brna podpořit.

Kateřina Kubatová