15. listopad 2022

Jak to bylo ve 3. A na HALLOWEEN?

Když je halloween, spíme ve škole. Přicházíme navečer bočním vchodem a všude to svítí a jsou tu vydlabané dýně a nad schody stojí kostlivec. Tomu musíme říct heslo pro vstup. Pak si rozesteleme spacáky a zapíváme rodičům. Tentokrát jsme zpívali Saxanu a doprovodili jsme ji kastanětami, které jsme si sami vyrobili z kartonu a víček od piva.

Všichni jsme se těšili na stezku odvahy. Tentokrát vedla chodbami až na školní dvůr.

Z provázku uděláme obří pavučinu a hrajeme strašidelné hry. Taky musíme s baterkami prozkoumat školu, jestli tam nejsou ukrytá nějaká strašidla.

Matěj – stezka odvahy mě bavila, ale nepočítal jsem s tím, že na mě vybafne ta příšera.

Laurinka – já jsem se na stezce odvahy lekla, až jsme úplně nadskočila. Ale ty pohádky před spaním nebyly zas tak strašidelný.

Daník – já jsem měl srdce až v krku, ale bylo to dobrý.

Dorča – na konci stezky odvahy byla taková hlava panenky a u ní jsme měli vygumovat svoje jméno napsané zrcadlově. Z té hlavy šel trochu strach.

Terezka – líbilo se mi všechno, stezka odvahy pro mě zas tak strašidelná nebyla, bavily mě ty hry – Na krvavé koleno, Pavučina, Uhodni, co nebo kdo jsem.

Vojtík – nejlepší byla ta prozkoumávačka školy.

Niki – já vzpomínám, jak jsme si podávali se zavázanýma očima části těla zlý mrtvý babizny – oko, mozek, vlasy, prsty... Ve skutečnosti to bylo oloupané hroznové víno, sliz, koudel, zázvor…