Krajský přebor v šachu základních škol

13. duben 2023

V úterý 21. března (naneštěstí den před naším turnajem ve škole) jsme vyrazili s osmi žáky (4 starší 6. - 9. a 4 mladší 1. -5. ročník) na krajské kolo přeboru škol v šachu. Jeli jsme společně s Fantovkou vlastní dopravou. Turnaj probíhal v Nových Hradech, kam máme z Kaplice velmi nešťastné spojení hromadnou dopravou.

Soutěž probíhala na sedm kol. Obě družstva bojovala do posledního kola.

Mladší žáci, složení ze začátečníků z nižších ročníků (David Augusta, Nikolas Sihlovec, Matěj Růžička, Monika Bláhová) nestačili na starší a zkušenější protivníky. Přesto se každému z nich podařilo získat alespoň jedno vítězství.  Nakonec ale skončili na 11. místě.

Starší žáci ve složení (Vo Qouc Tan, Lukáš Fibiger, Šimon Tolar, Ondřej Ševčík) až do předposledního kola šahali po stupních vítězů. Bohužel v tomto kole přes vyrovnaný průběh prohráli 4:0 a ztratili naději na postup do republikového přeboru.  Motivaci do posledního kola jim dodalo derby se sousední školou. Celkově pak skončili na sedmém místě.

Pochválíme všechny soutěžící a děkujeme jim za jejich výkony a vzornou reprezentaci školy.