29. červen 2022

Literární večer 7.A spojený se spaním ve škole

Web „Čtení pomáhá“ poskytuje pomoc lidem, kteří ji potřebují, díky žáky přečteným knížkám. Potom, co dárce správně vyplní test o dané knize, dostane pomyslných padesát korun a může je darovat na jednu z mnoha sbírek. I naše třída se v rámci literárního kola doporučené četby zapojila. Jako odměnu za zúčastnění nám naše třídní učitelka Dana Kvasničková připravila literární večer spojený s přespáváním ve škole.

Celá akce se odehrála ke konci června. V pozdních odpoledních hodinách jsme se sešli před školou a první položka na našem harmonogramu – návštěva školní knihovny – mohla započít. Prohlíželi jsme tituly, které se rokem vydání řadily do pro nás dávné minulosti a navrhli některé z nich na vyřazení. Dramaticky jsme si předčítali pověsti národní z Kytice a hudebně talentovaní spolužáci zahráli na klavír.

Následně jsme vyrazili na školní zahradu, kde jsme nachystali propriety k opékání buřtů. Rozdělaný oheň vytvořil krásnou atmosféru a během pochutnávání si na buřtech či chlebu (za ten mnohokrát děkujeme spolužáku Kryštofovi) jsme plánovali naši další aktivitu, kterou byla prezentace naší oblíbené knihy ostatním. Představili jsme si navzájem spoustu žánrů – od young adult romantiky přes historické drama, japonskou či dobrodružnou literaturu až po fantasy knihy a hororové báje a povídky. Poté jsme se začali ukládat ke spánku. A nevylučuji, že i v nočních hodinách se ze třídy ozval šepot nebo smích.

Podtrženo sečteno, akce se moc vydařila a hezky nás namotivovala k účasti v dalších projektech.

Simona Žďiarská