13. květen 2023

Vážení rodiče, milí žáci,

s radostí Vám přinášíme novinku, že jsme na naší škole rozšířili výuku informatiky o nové roboty jménem VEX. Tito roboti jsou v posledních letech velmi oblíbení v různých soutěžích a vzdělávacích programech po celém světě. Jsou moderní a přinášejí nové způsoby učení se programování a technologickým dovednostem.

Naše škola se tak stává součástí celosvětového trendu vzdělávání v oblasti STEM (vědy, technologie, inženýrství a matematiky) a naši žáci budou mít příležitost naučit se využívat nejnovější technologické možnosti.

VEX roboti jsou vybaveny pokročilými senzory, které jim umožňují rozpoznávat barvy, překážky a měřit vzdálenosti. Žáci se naučí programovat tyto senzory, aby roboti dokázali reagovat na různé situace a plnit různé úkoly. Tato nová výuka lépe připraví naše žáky na budoucí úspěšnou kariéru v oblasti vědy, technologie, inženýrství a matematiky.

Do budoucna máme v plánu roboty využít i v jiných předmětech, například v matematice, fyzice, přírodopisu nebo chemii. Jsme nadšeni, že můžeme nabídnout našim žákům takovou novou výuku a věříme, že bude pro ně velmi přínosná.

Komentáře žáků k výuce robotiky:

• „Je to super, když vidím, jak se ten robot hýbe díky tomu, co jsme mu dali, a tím se učíme, jak se programuje.“
  • „Je to fakt dobrá výuka, protože se učíme dělat a programovat věci, který můžeme vidět v reálu.“
  • „Pracovat s roboty je fakt zábava, ale někdy mi připadá, že to je pro mě trochu moc složité a těžko to chápu.“
  • „Je to fajn, protože spolupracujeme. Někdy nevím, jak vyrobit program, ale když si spolu pomůžeme, tak to funguje. To mě baví.“
  • „Já chci být programátor. Takže jsem rád, že už na základce programujeme. Určitě se mi to bude hodit.“

Mgr. Jenifer Maratová a žáci druhého stupně