9. červen 2022

Společný workshop žáků ZŠ Školní a Europaschule Linz

V rámci posilování jazykových kompetencí a nastavené přeshraniční spolupráce se základní školou v Rakousku se v úterý 7. června 2022 uskutečnil společný workshop žáků Europaschule Linz a Základní školy Kaplice, Školní 226.

Do naší školy přijeli v úterý žáci z rakouského Lince. Tématem návštěvy byl společný workshop, který se týkal „Energie ve změnu klimatu“. Workshop byl rozdělený na dvě části. V první části se žáci dozvěděli informace o důsledcích změny klimatu a tipy, jak ji můžeme zpomalit a přizpůsobit se jí. Každý měl možnost přispět svým nápadem, a tak vznikl prostor pro vzájemnou výměnu názorů. Součástí byla i zajímavá prezentace a hra, do které se všichni s chutí zapojili.

Druhá část workshopu byla tvořivá. Žáci vyráběli ze stabilizovaného mechu obrazy, které pohlcují hluk, bakterie, stabilizují vzdušnou vlhkost, působí blahodárně na psychiku, a ještě ke všemu skvěle vypadají. Obrazy se opravdu povedly a budou připomínkou tohoto fajn společně stráveného dopoledne. A určitě to nebylo dopoledne poslední…

Lenka Řepová