Úspěšné jaro s němčinou

24. duben 2022

Úspěšné jaro s němčinou

Na začátku jara se několik našich šikovných žáků zúčastnilo okresní konverzační soutěže v německém jazyce. Byla to pro ně první zkušenost po distanční výuce. A i přesto, že tam jeli s obavami a velkou nervozitou, byli úspěšní. V kategorii mladších žáků (7.třída) 1. místo získala Simona Ždiarská a 3. místo obsadila Berenika Kadlecová. V kategorii starších žáků (8. a 9. třída) se na 3. místě umístila Karolína Šťastná. První kolo byla poslechová část a v druhém kole žáky čekal rozhovor s porotou.

Berenika: „ Z celé soutěže jsem byla zpočátku nervózní, ale moc mě to bavilo. Ze 3. místa jsem byla nadšena, kromě diplomu jsem dostala poukaz do knihkupectví“

Simona: „ S mírnou nervozitou jsme nejdříve absolvovali poslechovou část a následně konverzační. Největší strůjce stresu pro nás všechny bylo, ale losování pořadí na rozhovor s porotou. Konverzační soutěž pro nás představovala alespoň náhled do tohoto typu akcí, které nás mohou v budoucnosti čekat. Podtrženo sečteno, byla to zajímavá zkušenost.“

Kromě přípravy žáků na konverzační soutěže probíhá u nás na škole jazykový kurz v německém jazyce, pod záštitou ELEC České Budějovice, kde se naši žáci připravují na certifikovanou zkoušku ÖSD A2. Tento certifikát je mezinárodně uznávaný a otevírá tak dveře k úspěšnému přijetí na střední školu a do budoucnosti.