13. duben 2023

Výsadba stromu poznání

V rámci měsíce vzdělávání dospělých v Kaplici, který byl zorganizován u příležitosti oslav 70. výročí středního školství v Kaplici, byla jednou součástí celeho programu i výsadba stromu poznání. Jednalo se o jabloň, konkrétně o odrůdu "matčino". Je to starší odrůda, původem z Ameriky. Vyznačuje se středně velkými, kulovitě kuželovitými plody. Slupka má základní, zlato-žlutou barvu, později je překrytá výraznou červenou. Dužnina je sladce navinulá, šťavnatá, mírně kořeněná. Plody sklízíme od poloviny září, uskladněné vydrží až do prosince. Jsou vhodné pro přímý konzum, ale i k moštování. Netrpí strupovitostí.

Jabloň zasadili žáci 5.A, kteří nad jablůňkou převzali patronát. Zasazení jabloně je vlastně sázení pro budoucnost. Stromky zajistila SOŠ a SOU Kaplice a my jsme rádi, že jsme stromek zasadili a že na školní zahradě bude mít příležitost vyrůst v krásný strom.