22. září 2022

Žáci ZŠ Školní 226 slavnostně přebírali certifikáty ke zkouškám Cambridge

V Kaplici se na radnici předávaly historicky první certifikáty ke zkouškám Cambridge z anglického jazyka úspěšným žákům ZŠ Školní 226. A jak to vlastně začalo?

Ve školním roce 2021/2022 ZŠ Školní zahájila spolupráci s českobudějovickým Evropským centrem jazykových zkoušek. Našim žákům jsme tak nabídli skvělou příležitost zdokonalit své dovednosti v anglickém jazyce.

Naši milí žáci se do toho pustili s maximálním nasazením a pilně se připravovali na svůj velký den pod vedením paní učitelky Mgr. Jany Bačovské. Kurz však byl hlavně příjemným zpestřením výuky. Na konci školního roku přišel den zkoušky a naši kandidáti se vydali do Českých Budějovic, kde prokázali skvělé znalosti anglického jazyka, a všichni zkoušku složili s výbornými výsledky. Ještě jednou gratulujeme!

Dne 9. září 2022 jsme se všichni sešli v obřadní síni Městského úřadu v Kaplici, kde naši žáci převzali diplomy z rukou pana starosty Mgr. Pavla Talíře a pana ředitele naší ZŠ Mgr. Pavla Petra. Byla to krásná odměna pro všechny zúčastněné. Naši žáci se tak stali úplně prvními žáky v Kaplici, kteří dosáhli takového úspěchu. Nutno dodat, že budou pokračovat i v tomto školním roce a chystají se na další úroveň zkoušek. Stali se tak inspirací pro mladší žáky, kteří je budou následovat.

Mgr. Pavel Petr, ředitel školy