16. prosinec 2021

ZŠ Školní ve fotoateliéru Seidl

V polovině prosince jsme měli možnost zúčastnit se workshopu v ateliéru Seidl v Českém Krumlově. Připravili zde pro nás pestrý program. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o způsobu fotografování před 100 lety, vyzkoušeli si práci ve fotokomoře, vyrobili jsme si vlastní fotogram, dostali jsme dobovou pohlednici, kterou jsme pak napsali tuší a redisperem. Zhlédli jsme dokument o životě a díle rodiny Seidlových, prohlédli si muzeum včetně největších historických úlovků, které se skrývaly na půdě, a poslechli si vyprávění o řemeslech tehdejší doby. Všechno bylo super, ale největší zážitek jsme měli z fotografování třídy v dobových kostýmech přímo v ateliéru. A jak nám to slušelo? Posuďte sami….    :o)

Žáci 9.B