Pro rodiče a žáky

Zápis do 1. třídy

12. února 2024

Rok se s rokem sešel a zase se blíží doba zápisů do 1. tříd. Letos proběhne zápis standardně s využitím standardních postupů. Veškeré informace k zápisu na ZŠ Školní 226 je popsáno na webových stránkách pod záložkou „Přijímací řízení“ –

"Zápis do 1. tříd"

Lyžařský kurz 2024

27. ledna 2024

Od neděe 14. ledna do pátku 19. ledna 2024 se uskutečnil lyžařský kurz 6. a 7. tříd v lyžařském středisku Monínec.

Účastníci kurzu připravují vyprávění o průběhu a zážitcích. Jakmile je budou mít vyhotoveny, zveřejníme je.

Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR ve školním roce 2023-2024

10. ledna 2024

I tento školní rok se žáci 9. tříd zúčastnili soutěže Mladý chemik. Tato soutěž má čtyři kola: školní, krajské, regionální finále a celostátní finále. U 1. kola soutěže (školní) byl vědomostní test, který vypracovalo 11 žáků při hodině chemie. Učitelky ZŠ sami testy vyhodnotily a podle řešení vybraly postupující žáky (maximálně 3 z jedné ZŠ) do krajského kola.

Florbalistky ZŠ Školní nejlepší v kraji

13. prosince 2023

Ve čtvrtek 28. listopadu se ve sportovní hale ZŠ Školní konalo okresní kolo ve florbalu žákyň 6. - 7. ročníků. Florbalistkám ZŠ Školní se na domácí palubovce dařilo. Po výborných výkonech se jim poměrně hladce podařilo v celé soutěži zvítězit bez ztráty bodu a s celkovým skóre 21 : 1 si zajistily účast v krajském kole.

Adventní Vídeň

12. prosince 2023

V pátek 8. prosince vyrazili němčináři z 2. stupně nasát vánoční atmosféru do Vídně. Kromě návštěvy adventních trhů byla na programu procházka městem spojená s návštěvou známých památek v historickém centru.